Rivaldo: Vetëm Unitedi me pëlqente në Angli

17 prill 2020 | 12:31

Legjenda e Barcelonës, Rivaldo ka thënë se do dëshironte të bashkohej në Manchester Unitedit në një moment.

Fituesi i Kupës së Botës me Brazilin luajti për Barcelonën gjatë viteve më të mira të karrierës së tij. Ai luajti dhe shënoi kundër Unitedin në ndeshjet e Ligës së Kampionëve në disa raste.

“Kishte zëra Manchester United kishte fituar kohëve të fundit Ligën e Kampionëve në një finale epike kundër Bayern Munich”, ka thënë fillimisht Rivaldo për Betfair.

“Unë isha në ‘Camp Nou’ [Finalja e Ligës së Kampionëve në 1999] atë natë dhe mendova se, nëse do të luaja në Ligën Premier një ditë, klubi që do zgjidhja do të ishte Unitedi”. “Kishte klube të tjera të mira në Angli atëherë si Arsenali, Chelsea ose Liverpooli, por Unitedi gjithmonë më tërhoqi vëmendjen për gjithçka që ata po arrinin dhe mënyrën se si po luanin në ato ditë”.

“Sir Alex gjithmonë thoshte gjëra të mira për mua kur u përballa me ta. Kam një dashuri të veçantë për klubin dhe do të ishte zgjidhja ime nëse do të më lejohej të zgjidh ndonjë klub në Ligën Premier”, ka përfunduar braziliani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka ndërruar jetë edhe një pacient në Klinikën Infektive, i…