Rolls-Royce tani blihet edhe me bitcoin

09 shtator 22:59

Sipas kursit të 6 shtatorit, Rolls-Royce, i cili ka çmimin prej 350.000 dollarësh do të mund të blihet për 55 bitcoin.

Firma Post Ouk Motors nga Hjustoni i Teksasit, nuk është shitësi i parë i automobilave që mundëson blerjen me valuta digjitale, por i pari që do të shesë me bitcoin automobilat Rolls-Royce. Më parë këtë vit, McLaren nga Kalifornia gjithashtu ofroi modele të tilla si Bugatti Chiron dhe Pagani Huayra me bitcoin. Ata që vendosin të blejnë një Rolls-Royce të ri me bitcoin duhet të nxitojnë pasi vlera e kësaj valute digjitale ka rënë dhe brenda pak ditësh është zhvleftësuar gati 1,000 dollarë..

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
  Bllokimi i internetit do të ndodhë më 11 Tetor,…