Rrëzimi i helikopterit, Presidenti i Azerbajxhanit “seriozisht i shqetësuar”

19 maj 2024 | 19:25

Ilham Aliyev ishte takuar më herët sot me presidentin iranian për inaugurimin e një dige në Azerbajxhan.

“Sot, pas takimit me Presidentin e Republikës Islamike të Iranit, Ibrahim Raisi, u shqetësuam seriozisht nga lajmi se helikopteri që transportonte delegacionin e lartë bëri një ulje emergjente në Iran,” postoi ai në X, citon The Guardian.

“Lutjet tona drejtuar Zotit të Plotfuqishëm janë me Presidentin Ibrahim Raisi dhe delegacionin e tij shoqërues.”

Ai shtoi se Azerbajxhani është i gatshëm të sigurojë çdo mbështetje të nevojshme për Iranin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK’së, Abelard Tahiri ka thënë…