Rritet numri i të vdekurve dhe rasteve të reja, katër të vdekur dhe 1 096 të infektuar me Covid

15 gusht 15:10

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga 7.953 testime, 1.096 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar katër rast të vdekjes.

Sot janë shëruar 53 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.109.

Në total numri i rasteve aktive është 7.854.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një lajm i trishtë tronditi botën e futbollit, mëngjesin e…