Salahi dëshiron të largohet nga Liverpooli

07 mars 2021 | 11:53

Mohamed Salah dëshiron të largohet nga Liverpooli.

Sipas mediave angleze ylli egjiptian dëshiron të provoj një aventurë të re. Madje 28-vjeçari nuk do të nis bisedimet për vazhdimin e kontratës me skuadrën angleze.

Kontrata e Salahut skadon në vitin 2023. Interesim për egjiptianin kanë shprehur Barcelona dhe Real Madridi.

Këtë sezon në të gjitha garat Salah ka shënuar 24 gola dhe katër asistime.

Ai është pjesë e Liverpoolit, që nga viti 2017 kur u transferua nga Roma për 42 milionë euro.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka uruar të gjithë mësimdhënësit…