Sali Berisha tregon se kush qëndron parapa vrasjes së Oliver Ivanoviqit

16 janar 18:21

Vrasja e politikanit serb, Oliver Ivanoviqit ka sjellë një varg reagimesh edhe në Shqipëri.

Përpos, presidentit Ilir Meta dhe të kryeministrit Edi Rama ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Ai në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkuar se vrasja e Ivanoviqit është një akt i dënueshëm me prapavijë politike.

Për Berishën, pas këtij atentati qëndrojnë organizata terroriste ultranacionaliste serbe të llojit “Dora e Zezë” (Crna Ruka), që tentojnë destabilizimin e Kosovës dhe të gjithë rajonit.

Vrasja e Oliver Ivanoviç, nje akt i rende dhe i denueshem me prapavi politike!Te dashur miq, sot ne mengjes fallnga te…

Posted by Sali Berisha on Dienstag, 16. Januar 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetja e Kuvendit të Kosovës,Time Kadrijaj, nuk beson se do…