‘Serbia kundër rrugës Prizren-Tetovë’, Sinani: Humb kontrollin mbi Ballkanin Qendror

20 gusht 2023 | 16:52

Arsim Sinani, politolog tha në një intervistë për Euronews Albania se Serbia është kundër ndërtimit të rrugës Prizren-Tetovë.

Kjo pasi siç thotë ai, e njëjta rrugë do të bashkojë më shumë shqiptarët dhe do të bëjë që Serbia të humbë kontrollin mbi Ballkanin qendror.

“Serbisë i dhemb shumë rruga Tetovë-Prizren se në shkuarën, nga doktrina e ideologëve të Serbisë së madhe del rruga Tetovë-Prizren dhe i vjen Serbisë si bumerang se bëhet rrugë e shqiptarëve dhe ata e humbin kontrollin në Ballkanin qendror”, tha Sinani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Whatsapp është aplikacioni më i fundit që do të pranojë…