Shabani: Ky klub evropian shprehu interesim sa isha te Drita, por mosha më prishi punë

23 janar 16:37

Xhevdet Shabani ka zbuluar se skuadra e Malmos ishte interesuar për të pas ndeshjes që ai kishte luajtur ndaj tyre me ekipin e Dritës në kualifikime për gara evropiane.

Shabani është pensionuar nga futbolli si dy herë fitues i Superligës së Kosovës me Dritën, fitues i Superkupës së Kosovës dhe golashënuesi më i mirë në garat ndërkombëtare.

Ai ka vendosur të vazhdojë jetën jashtë shtetit. Ai zbuloi se kishte kontakte me Malmon, por mosha i prishi punë.

“Pas ndeshjes me Malmon, presidenti ynë ka kontaktuar me drejtuesit e tyre. Ka pasur interesim nga Malmo, por mosha ka prish punë”, ka thënë Shabani në Klan Kosova.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Autoritetet në Rusi kanë urdhëruar ambasadorin e Estonisë që të…