Shala e pyet kryeministrin: Kush po e drejton shtetin?

30 mars 2018 | 11:44

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Kujtim Shala, ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj për rastin e deportimit të zyrtarëve të kolegjit “Mehmet Akif”.

Shala gjatë adresimit para deputetëve të Kuvendit, ka pyetur kryeministrin Haradinaj se kush është duke e drejtuar shtetin, pasi ky i fundit ka deklaruar se nuk kanë qenë të informuar për arrestimet gjashtë zyrtarëve turq.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalën e…