Shërohen 15 pacientë nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

19 prill 2020 | 14:30

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se sot Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) ka regjistruar 15 pacientë të shëruar nga Covid-19.

Krahas të shëruarave kanë ndërruar jetë 2 pacientë. Në Klinikën Infektive ka nderuar jetë pacienti nga Shkupi i moshës 66-vjeçare, ndërsa në spitalin “8 Shtatori” ka ndërruar jetë një pacient nga Shtipi i moshës 83-vjeçare.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 37 raste të reja të Covid-19, Shkup 8, Kumanovë 9, Prilep 5, tetove 3, Veles 3, Ohër 8 dhe Koçan 1.

Me këtë numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 atje arrin në 1207, shkruan “Alsat-M”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nuk e shohim shumë në intervista e madje e para…