Shpend Ahmeti: Na pret një javë e vështirë

22 mars 22:22

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se na pret një javë e vështirë.

Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka renditur prioritetet e komunës.

Mes tjerash, Ahmeti si prioritete ka listuar shpërndarjen e pakove higjienike për familjet në nevojë dhe koordinimin më të mirë institucional në lidhje me kapacitetet shëndetësore.

Postimi i plotë i tij:

Po na pret një javë e vështirë.

Prioritetet

1. #rriNshpi

2. #rriNshpi

3. #rriNshpi

4. #rriNshpi

5. #rriNshpi

6. Koordinim më i mirë institucional në lidhje me kapacitetet shëndetësore

7. Masat për familjet në nevojë (pako higjienike)

8. Masat komunale për bizneset dhe ekonominë

9. Masat qeveritare të stimulusit ekonomik

10. Vazhdimi i dezinfektimit te ndërtesave kolektive

11. Koordinimi i ndërmarrjeve publike për mirëmbajtje në qytet

12. #rriNshpi edhe njëherë

Bashkë!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Futbollisti shqiptar Valdrin Mustafa, i cili luan me përfaqësuesen e…