ShSKUK-ja: Tre policë të plagosur po trajtohen në spital

24 shtator 2023 | 10:52

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK), ka njoftuar se të lënduar nga sulmi në Banjskë të Leposaviqit janë tre policë.

“Zyrtarët policorë të plagosur janë tërhequr nga lokacioni dhe janë transportuar në Spitalin Rajonal në Mitrovicë Jugu, ku nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e njërit nga zyrtarët policor të plagosur rëndë, ndërsa dy zyrtarë të tjerë, njëri i plagosur dhe tjetri i lënduar, sipas mjekëve janë jashtë rrezikut për jetë dhe të njëjtit janë transportuar në SHSKUK për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor”,  ka njoftuar ShSKUK-ja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Personat që kanë vuajtur më gjatë prej COVID-19 – sëmundjes…