Simeone infektohet me Covid-19

25 nëntor 14:21

Ylli i Cagliarit, Giovanni Simeone ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Këtë e ka konfirmuar klubi përmes një komunikate.

“Cagliari njofton se Giovanni Simeone ka dal pozitiv me Covid-19 në testet shëndetësore të kryera. lojtari u izolua menjëherë në përputhje të rregullave.

“Të gjithë anëtarët e tjerë kanë testuar negativisht dh do vazhdojnë me stërvitjen normale”, shkroi klubi në komunikate.

Simeone iu bashkohet listëve të lojtarëve të tjerë të Seria A të prekur nga COVID-19, e ndër ta thuhet se janë edhe dyshja kosovare Samir Ujkani dhe Mërgim Vojvoda.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një kamion ka dalë nga rruga dhe ka rënë në…