Sondazhi i ‘Fox News’-it: Bideni në epërsi ndaj Trumpi

20 qershor 2024 | 15:02

Donald Trump ka mbetur prapa Joe Biden në sondazhin e fundit zgjedhor nga “Fox News”.

Kandidati republikan është dy pikë prapa presidentit Biden në sondazhin e fundit të zgjedhjeve presidenciale amerikane nga “Fox News”, që është hera e parë që Biden ka kryesuar në një sondazh të “Fox”-it që nga tetori.

Bideni tani qëndron në 50 për qind, ndërsa Trump aktualisht është në sondazh me 48 për qind në sondazhin kokë më kokë.

Që nga maji, sondazhi ka parë një ndryshim prej tre pikësh në garën presidenciale, pasi Trump ishte përpara me një pikë muajin e kaluar.

Trumpi mund të jetë duke parë ndikimin e dënimit të tij në fund të gjyqit të tij të parave të heshtura, ndërsa Bideni mund të ndjejë përfitimin e ekonomisë amerikane që tejkalon pritjet.

Bideni gjithashtu kryeson me një pikë përpara Trumpit, 43 për qind me 42 për qind, në sondazhin e zgjeruar të “Fox News” që përfshin pesë kandidatë presidencialë, duke përfshirë Robert F Kennedy Jr, i cili ka marrë 10 për qind dhe Jill Stein, dhe Cornel West, të cilët të dy kanë marrë 2 për qind.

Sondazhi ka zbuluar se disa votues mund të bëhen më pozitivë për ekonominë amerikane, pasi rreth një e treta e votuesve, 32 për qind, kanë thënë se ekonomia është në gjendje të shkëlqyer ose të mirë, numri më i lartë i sondazhit ka qenë gjatë presidencës së Bidenit.

Niveli i mëparshëm ishte 30 për qind.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në një ceremoni të veçantë, në prag të koncertit të…