Sot, diell dhe vranësira

12 nëntor 08:12

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës dhe natës së sotme si dhe nesër do të krijojnë kushte që vende-vende të sjellin reshje lokale shiu.

Sa iu përket temperaturave, ato mbesin pothuajse të ngjashme me ditën e djeshme, me rënie të lehta, minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 4-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-11m/s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia italiane e Pistoias në Itali ka vënë në pranga…