Sot i jepet lamtumira poetit Xhevdet Bajraj

30 qershor 07:53

Poeti Xhevdet Bajraj do të varroset sot në varrezat e qytetit të Rahovecit.

Familjarët e poetit Bajraj kanë bërë me dije për “Epokën e re” se trupi i tij është kremuar në Meksikë, kurse hiri do t’i varroset në Rahovec.

Ceremonia e varrimit do të fillojë nga ora 16:00, ndërsa në orën 14.00 do të mbahen homazhe dhe një orë poetike nga krijimtaria letrare e Bajrajt.

Bajraj vdiq më 22 qershor të këtij viti në moshën 62 vjeçe.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia në Maqedoninë e Veriut njoftoi se dy emigrantë humbën…