Sot merret vendimi për deputetët e Vetëvendosjes

03 janar 2018 | 10:13

Gjykata Themelore e Prishtinës sot në orën 13:00 do të shpallë aktgjykimin ndaj Albin Kurtit, Albulena Haxhiut, Faton Topallit dhe Donika Kadaj-Bujupit.

Katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje akuzohen për hedhje të gazit në seancën e Kuvendit të Kosovës me qëllim të pengimit të ratifikimit të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi dhe atë të Asociacionit të komunave me shumicë serb.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas një shpërthimi të fuqishëm gjatë ditës së djeshme në…