Sot në Malishevë janë regjistruar 11 raste të reja me Covid

09 gusht 2021 | 16:03

Në 24 orët e fundit, në territorin e komunës së Malishevës janë regjistruar 11 raste të reja me Covid-19.

Këto të dhëna janë konfirmuar nga ana e IKShPK-së dhe QKMF-së në Malishevë, në komunikimin e rregullt me shtabin emergjent komunal në Malishevë.

Gjendja e përgjithshme me Covid-19 në komunën e Malishevës, është kjo: Nga fillimi i pandemisë Covid-19 e deri më sot, me Covid-19 janë regjistruar gjithsejtë 1 150 raste, prej tyre 1 073 janë shëruar, 52 kanë vdekur dhe aktiv me Covid janë edhe 25 persona.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Prishtinë…