Sot publikohen kontratat për projektin e TC “Kosova e Re”

19 janar 2018 | 08:34

Sot (e premte),  ministri i Zhvillimit Ekonomik (MZhE), Valdrin Lluka do të mbajë konferencë  për medie, me ç’rast do të publikohen kontratat komerciale për projektin e TC “Kosova e Re”.

Kontratat për projektin e TC “Kosova e Re”, janë nënshkruar nga Qeveria e Kosovës dhe investitori “ContourGlobal”. “Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka nesër me 19.01.2018 në ora 10:00 do të mbajë konferencë për media, me ç’rast do të publikohen kontratat komerciale të nënshkruara nga Qeveria e Kosovës dhe investitori ContourGlobal më datë 20.12.2017 për projektin e TC Kosova e Re”, thuhet në njoftimin e MZhE-së.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri…