Specialja ia vazhdon paraburgimin Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit

19 janar 14:05

Gjykata Speciale ia ka vazhduar masën e paraburgimit Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit.

Vendimi  për vazhdimin e paraburgimit është publikuar në faqen zyrtare të Gjykatës Speciale.

Arsyet e vazhdimit të paraburgimit mbesin të njëjta: rreziku i ikjes, ndikimi në dëshmitarë dhe mundësia e manipulimit të provave.

Selimi dhe Krasniqi bashkë me Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli janë në paraburgim tash e më shumë se 2 vjet në Hagë. Atyre nuk iu është aprovuar asnjë kërkesë për lirim nga paraburgimi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Big Brother VIP Albania është pa dyshim spektakli më i…