Spektakël dimëror, ngrijnë ujëvarat dhe lumenjtë në Kinë

19 janar 2018 | 11:32

Rënia e temperaturave në Kinë është bërë shkak i një spektakli të rrallë natyror, ku janë ngrirë ujëvarat e pjesës jugore të qytetit Changzi.

Ngrirja e këtyre ujëvarave ka krijuar blloqe të trasha akulli dhe grupe të mrekullueshme stalaktitesh. Zona e prekur llogaritet të ketë një gjatësi prej më shumë se 200 metrash.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një 46-vjeçar është arrestuar nga policia e Massachusettsit pasi kishte…