Studentët nga Iowa vizitojnë Vushtrrinë

21 janar 14:09

Njëzetë e pesë (25) studentë nga Iowa kanë vizituar të hënën qytetin e Vushtrrisë. Kryetari i komunës Xhafer Tahiri, ka bërë me dije se studentët i ka njoftuar me qytetin e Vushtrrisë, kulturën e historinë e pasur, e mbi të gjitha me njerëzit e mirë të saj.

“Miqësia e bashkëpunimi ynë me Iowa po jep rezultate konkrete në këmbimet kulturore e ekonomike”, ka thënë kryetari Tahiri.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, dhe drejtori për…