Sveçla bashkë me çiklistë shkojnë në Bërnjak, bëjë homazhe te pllaka e heroit Enver Zymeri

25 maj 2024 | 20:41

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se me ftesë të Federatës së Çiklizmit të Kosovës dhe grupit “Marakli t’Biciklave”, bashkë me ministrin Elbert Krasniqi, zëvendësministren Daulina Osmani e drejtorin e Policisë, Gazmend Hoxha, me biçikleta kanë bërë rrugën nga Bërnjaku deri te Tuneli i Mitrovcës.

Sveçla tha se gjatë rrugëtimit mbizotëroi atmosferë sportive, ndërsa bënë homazhe edhe tek pllaka përkujtimore e heroit Enver Zymeri.

“Sakrifica e tij dhe Heroit Afrim Bunjaku dhe angazhimi i gjithë kolegëve të tyre, bënë të mundur që ne të shijojmë këtë akt”, ka shkruar ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Personi që mbeti i lënduar nga një mjet shpërthyes në…