Tash i hekën vijat e kuqe e dojnë me u puthë në gojë

29 prill 08:42

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i ka thënë ish-këshilltarit të vet, Shkëlzen Gashit, “vazhdo ti me këso kritika”.

“I tha vazhdo këto diskutime, por jashtë sferës publike. Nuk e ka shkarku, e ka liru nga detyra”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka folur edhe për situatën aktuale politike në vend. “Thojshin kemi vija të kuqe dhe krejt kanë keshë me mu, e tash i hekën krejt vijat e kuqe e dojnë me u puthë në gojë krejt ndërmjet vete”, thotë Haradinaj. Ndërsa për krimet e luftës, Haradinaj tha se askush s’ka të drejtë ta falë gjakun e popullit. “Askush nuk ka të drejtë ta falë gjakun e popullit”, ka shprehur mendimin Haradinaj.

“Ai që e falë krimin është më kriminel se krimineli që e ka bërë krimin”, ka thënë ai.

Më tutje, Haradinaj ka bërë me dije se OVL e UÇK-së është e revoltuar me të gjithë deputetët e Kuvendit, përveç deputetëve të ri.

“Ne jemi të zhgënjyer me deputetët e Kuvendit, përveç deputetëve të ri. Deputetëve u kemi thanë në Kuvend, zagarë, gomarë, lapera edhe qashtu janë. Sepse deputetët kanë tradhtuar demarkacionin. Deputetë që kanë nënshkruar Gjykatën Speciale veç për UÇK”, ka shtuar Haradinaj.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Profesor i studimeve islame, Xhabir Hamiti, ka vlerësuar dëmin e…