Të shtëna me armë në Pejë, policia arreston të dyshuarin

02 prill 2024 | 08:53

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Pejë, pasi kishte shtënë me armë zjarri.

Në njoftimin e bërë për media, Drejtoria Rajonale e Policisё nё Pejё, Stacioni Policor Pejё, thotë se me datë 29 mars 2024 rreth orës 09:00, ka pranuar njё informacion se me datё 23.03.2024 rreth orёs 17:00, nё fshatin Vitomiricё, njё person i dyshuar kishte shtёnё me armё zjarri.

Njёsiti i hetimeve pranё Stacionit Policor nё Pejё, ka ndёrmarrё veprime hetimore ёshtё arritur qё tё gjinden dy (2) gёzhoja ne vendin e ngjarjes, e mё pas edhe personi i dyshuar ёshtё arrestuar dhe nё veturën e tij janё gjetur dhe sekuestruar:

• Njё (1) armё (pistoletё) e tipit M57 kal: 7.62mm

• Dy (2) gёzhoja kal: 7.62X 25mm

I dyshuari, pas intervistimit nga hetuesit, me vendim tё prokurorit tё shtetit, rasti shkon nё procedurё të rregullt.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkencëtarët në Korenë e Jugut kanë shpallur një rekord të…