Të shtëna në një xhami në Francë gjatë kohës kur po falej Kurban Bajrami, personi i armatosur në arrati

16 qershor 2024 | 18:08

Personi i armatosur që plagosi një besimtar mysliman sot derisa po falej Kurabn Bajrami në xhaminë në Choisy-le-Roi të Francës është ende në arrati.

Një burim për “The Mirror” ka bërë të ditur se i plagosuri është jashtë rrezikut për jetë.

“Të shtënat ndodhën rreth orës 9 të mëngjesit, ndërsa burri ishte duke festuar Kurban Bajramin. Dy të shtëna u qëlluan në drejtim të xhamisë dhe viktima u godit në këmbë. Jeta e tij nuk është në rrezik”, tha burimi për Mirror, transmeton Klankosova.tv

Lidhur me rastin është hapur hetim nga prokurorët për “vrasje në tentativë”.

Derisa, personi i armatosur është në kërkim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ivana Knoll, modelja dhe fansja e madhe e Kroacisë, mbahet…