“Teksti me bombë”, virusi i fundit i “Apple”

19 janar 2018 | 13:51

Një virus “Text Bomb”, ka kapluar kompaninë “Apple” , i cili ka ngjallur reagime tek përdoruesit e “iPhone” dhe kompjuterëve “Mac”.

Një zhvillues i softuerit, Abraham Masri, ka bërë të ditur përmes llogarisë së tij në “Twitter” rreth të metave që ky virus ia shkaktojë telefonit të tij.

Ky virus ua restarton telefonin tuaj si dhe në kompjuterin “Mac” ua mbyll shfletuesin “Safari”.

Kompania “Apple” ende nuk e ka komentuar këtë çështje. (Epoka e re)

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Lëvizje Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka reaguar ndaj akuzave…