Tentoi të vjedh para nga bankomati, arrestohet një person

12 mars 2021 | 15:21

Njësi Policor i Sektorit për Hetime të Krimeve Kibernetike ka arrestuar një person i cili përmes pajisjeve të modifikuara ka tentuar të vjedhë paratë nga një bankomat i një banke në Prishtinë.

Policia e Kosovës ka sekuestruar disa pajisje që ka përdorur për të pasur qasje në bankomat dhe paratë e nxjerra. “Nga i dyshuari në cilësi të provave materiale janë sekuestruar: dy USB, një tastiere kompjuteri, një pajisje e modifikuar për qasje të pa autorizuar në bankomat, vegla të ndryshme pune për mundësimin e qasjes në bankomat, dorëza, shirit ngjitës, para të gatshme (185 euro, 80 franga Zvicerane, 100 krona Çeke dhe kartela bankare”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) pas 730…