Tërmeti godet sërish Shqipërinë, lëkundje 2.6 ballë në Shkodër

24 nëntor 2018 | 09:06

Një lëkundje e lehtë me magnitudë prej 2.6 ballësh është ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë.

Sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, epiqendra e tërmetit ka qenë në Shkodër, rreth 11 kilometra në jugperëndim të fshatit Dedaj.

Lëkundja ka qenë e lehtë dhe është ndjerë shumë pak në qytet, por edhe në zonat përreth, ndërsa deri tani nuk ka raportime për dëme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ata që mund të përfitojnë më shumë nga lufta ekonomike…