Tetë përfitimet shëndetësore të frutit Papaja

14 prill 19:44

1. Plot me lëndë ushqyese dhe antioksidante.

Papaja është frut i bimës Papaja Carica.

Ka origjinën në Amerikën Qendrore dhe Meksikën Jugore por tani është rritur në shumë pjesë të tjera të botës.

Papaja përmban një enzimë të quajtur papain, e cila mund të prishë zinxhirët e fortë të proteinave që gjenden në mishin e muskujve.  Për shkak të kësaj, njerëzit kanë përdorur papaja për të zbutur mish për mijëra vjet.

Nëse papaja është e pjekur, ajo mund të hahet e gjallë.  Sidoqoftë, papaja e papjekur duhet të gatuhet gjithmonë para se të hahet – veçanërisht gjatë shtatzënisë, pasi fruti i papjekur ka shumë latex, i cili mund të stimulojë kontraksionet. 

Papajat kanë formë të ngjashme me dardhat dhe mund të jenë të gjata deri në 20 inç (51 cm).  Lëkura është e gjelbër kur është e papjekur dhe portokalli kur piqet, ndërsa mishi është i verdhë, portokalli ose i kuq.

Fruti gjithashtu ka shumë fara të zeza, të cilat janë të ngrënshme, por të hidhura.

Një papaja e vogël (152 gram) përmban:

Kaloritë: 59

Karbohidratet: 15 gram

Fibër: 3 gram

Proteina: 1 gram

Vitamina C: 157% e RDI

Vitamina A: 33% e RDI

Folati (vitamina B9): 14% e RDI

Kaliumi: 11% e RDI

Gjurmoni sasitë e kalciumit, magnezit dhe vitaminave B1, B3, B5, E dhe K.

Papajat gjithashtu përmbajnë antioksidantë të shëndetshëm të njohur si karotenoide – veçanërisht një lloj i quajtur likopen.

Për më tepër, trupi juaj thith këto antioksidantë të dobishëm më mirë nga papaja sesa frutat dhe perimet e tjera. 

Permbledhje:

– Papaja është një frut tropikal i pasur me vitamina C dhe A, si dhe fibra dhe përbërës të shëndetshëm të bimëve.  Ai gjithashtu përmban një enzimë të quajtur papain, e përdorur për të zbutur mishin.

2. Ka efekte të fuqishme antioksidante

Radikalet e lira janë molekula reaktive të krijuara gjatë metabolizmit të trupit tuaj.  Ato mund të nxisin stresin oksidativ, i cili mund të çojë në sëmundje.

Antioksidantët, përfshirë karotenoidet që gjenden në papaja, mund të neutralizojnë radikalet e lira. 

Studimet vërejnë se papaja e fermentuar mund të zvogëlojë stresin oksidativ tek të rriturit e moshuar dhe njerëzit me prediabet, hipotiroidizëm të butë dhe sëmundje të mëlçisë. 

Gjithashtu, shumë studiues besojnë se radikalet e tepërta të lira në tru janë një faktor i rëndësishëm në sëmundjen e Alzheimerit. 

Në një studim, njerëzit me Alzheimer të dhënë një ekstrakt të thartuar papaja për gjashtë muaj përjetuan një rënie prej 40% në një biomarker që tregon dëmtim oksidativ të ADN-së – dhe gjithashtu është i lidhur me plakjen dhe kancerin. 

Reduktimi i stresit oksidativ i atribuohet përmbajtjes së likopenit të papaja dhe aftësisë për të hequr hekurin e tepërt, i cili dihet se prodhon radikale të lira. 

Permbledhje:

Papaya ka efekte të fuqishme antioksiduese, të cilat mund të zvogëlojnë stresin oksidativ dhe të ulin rrezikun e disa sëmundjeve.

3. Ka Veti Antikancer

Hulumtimet sugjerojnë që likopeni në papaja mund të zvogëlojë rrezikun e kancerit. 

Mund të jetë gjithashtu e dobishme për njerëzit që janë duke u trajtuar nga kanceri. 

Papaja mund të funksionojë duke zvogëluar radikalet e lira që kontribuojnë në kancer.

Për më tepër, papaja mund të ketë disa efekte unike që dallojne nga frutat e tjerë.

Midis 14 frutave dhe perimeve me vetitë e njohura antioksiduese, vetëm papaja demonstroi aktivitet antikancer në qelizat e kancerit të gjirit. 

Në një studim të vogël tek të rriturit e moshuar me inflamacion dhe gjendje parakanceroze të stomakut, një përgatitje e thartuar e papaja zvogëloi dëmtimin oksidativ. 

Sidoqoftë, nevojitet më shumë hulumtim para se të bëhen rekomandimet.

Permbledhje: hulumtimi i hershëm sugjeron që antioksidantët në papaja mund të zvogëlojnë rrezikun e kancerit dhe ndoshta edhe progresin e ngadaltë të kancerit.

4. Mund të përmirësojë shëndetin e zemrës

Shtimi i më shumë papaja në dietën tuaj mund të rrisë shëndetin tuaj të zemrës.

Studimet tregojnë se frutat me shumë likopen dhe vitaminë C mund të ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të zemrës. 

Antioksidantët në papaja mund të mbrojnë zemrën tuaj dhe të rrisin efektet mbrojtëse të kolesterolit “të mirë” HDL. 

Në një studim, njerëzit që morën një suplement të thartuar papaja për 14 javë kishin më pak inflamacion dhe një raport më të mirë të LDL “të keqe” ndaj HDL “të mirë” sesa njerëzve që u dha një placebo.

Një raport i përmirësuar lidhet me një rrezik të zvogëluar të sëmundjes së zemrës. 

Permbledhje

– Përmbajtja e lartë e vitaminës C dhe likopenit të Papaya mund të përmirësojë shëndetin e zemrës dhe mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjes së zemrës.

5. Mund të Luftojë Inflamacionin

Inflamacioni kronik është në themel të shumë sëmundjeve, dhe ushqimet jo të shëndetshme dhe zgjedhjet e mënyrës së jetesës mund të drejtojnë procesin inflamator. 

Studimet tregojnë se frutat dhe perimet e pasura me antioksidantë si papaja ndihmojnë në zvogëlimin e shënjuesve inflamatorë. 

Për shembull, një studim vuri në dukje se burrat që rritën marrjen e frutave dhe perimeve të larta në karotenoide kishin një rënie të konsiderueshme në CRP, një shënjues i veçantë inflamator. 

 Permbledhje:

– Inflamacioni kronik është në themel të shumë sëmundjeve.  Papajat janë shumë të larta në karotenoide që mund të zvogëlojnë inflamacionin.


6. Përmirëson tretjen

Enzima papain në papaja mund të bëjë që proteina të tretet më lehtë.

Njerëzit në zonat tropikale e konsiderojnë papaja si një ilaç për kapsllëkun dhe simptoma të tjera të sindromës së zorrëve të irritueshme. 

Në një studim, njerëzit që morën një formulë të bazuar në papaja për 40 ditë patën përmirësim të ndjeshëm të kapsllëkut dhe fryrjes së barkut

Farat, gjethet dhe rrënjët gjithashtu janë treguar te dobishme për të trajtuar ulcerat në kafshë dhe njerëz. 

Papaya është treguar për të përmirësuar kapsllëkun dhe simptomat e tjera të IBS.  Farat dhe pjesët e tjera të bimës janë përdorur gjithashtu për të trajtuar ulcerat.

 7. Mbron nga dëmtimi i lëkurës

Përveç që e mban trupin tuaj të shëndetshëm, papaja mund të ndihmojë gjithashtu që lëkura juaj të duket më e tonifikuar dhe rinore.

Aktiviteti i tepërt i radikalëve të lirë besohet të jetë përgjegjës për pjesën më të madhe të rrudhave, rënies dhe dëmtimeve të tjera të lëkurës që ndodhin me moshën.

Vitamina C dhe likopeni në papaja mbrojnë lëkurën tuaj dhe mund të ndihmojnë në zvogëlimin e këtyre shenjave të plakjes 

Në një studim, plotësimi me likopen për 10-12 javë uli skuqjen e lëkurës pas ekspozimit në diell, e cila është një shenjë e dëmtimit të lëkurës

Në një tjetër, gratë e moshuara që konsumuan një përzierje të likopenit, vitaminës C dhe antioksidantëve të tjerë për 14 javë patën një zvogëlim të dukshëm dhe të matshëm në thellësinë e rrudhave të fytyrës 

Antioksidantët e fuqishëm në papaja mund të ndihmojnë lëkurën tuaj të rikuperohet nga dëmtimi i diellit dhe mund të mbrohet kundër rrudhave.

8. Anti-Age.

Ju mbam gjithmone te rinj. 

Papaja është e pasur me lëndë ushqyese të vlefshme dhe plot me antioksidante. 

Antioksidantët e tij të fuqishëm si likopeni mund të zvogëlojnë rrezikun e shumë sëmundjeve – veçanërisht ato që kanë tendencë të vijnë me moshën, të tilla si sëmundjet e zemrës dhe kanceri.

Mund të mbroheni gjithashtu nga shenjat e dukshme të plakjes, duke ndihmuar lëkurën tuaj të mbetet e butë dhe rinore.

Ekstrakti i Papajas eshte nje prej perberesve te nje prej dy produkteve unikale te kompanise Zvicerane. 

Per informacion te metejshem ju lutem klikoni ne link dhe na shkruani ne send message.
https://www.facebook.com/103115108390631/posts/158846092817532/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Republikës së Kosovës nga sot do të ketë…