Thaçi: Ata që vranë Ivanoviqin, deshën ta dëmtojnë imazhin e Kosovës

18 janar 2018 | 16:30

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ata që e kanë menduar e planifikuar vrasjen e Oliver Ivanoviqit kanë dashur të dëmtojnë Kosovën.

‘Është një moment dhe një ngjarje tragjike, një mesazh më i keqi i mundshëm që kemi pasur mundësi të dëgjojmë dhe përjetojmë. Gjithçka që mund të hem është se institucionet e Republikës së Kosovës së bashku me ato ndërkombëtare me EULEX-in dhe mekanizmat tjerë janë duke bërë përpjekje maksimale që kjo vrasje kriminale të zbardhet sa më shpejt që është e mundur”, ka thënë Thaçi në një intervistë për “Deutsche Welle”.

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me kryetarët…