Thaçi bën homazhe tek varri i ish-presidentit Rugova (Video)

21 janar 11:25

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e 13-vjetorit të vdekjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka bërë homazhe tek varri i tij në Prishtinë.

Thaçi ka thënë se ish-presidentit Rugova ishte njeri prej arkitektëve të pluralizmit politik të Kosovës. Po ashtu, ai ka thënë se Rugova ishte njeri i dialogut dhe marrëveshjeve.

/Epoka e re/

Homazhe për ish-presidentin Rugova (Drejtpërdrejt)

Gepostet von Hashim Thaçi am Montag, 21. Januar 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut…