Thaçi shpreh ngushëllime për viktimat e sulmit në Nju Jork

01 nëntor 10:26

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjarët dhe të afërmit e viktimave të sulmit që ndodhi pak më parë në Nju Jork.
Deri tash raportohet për gjashtë të vdekur, nga sulmi pasi një kamion goditi këmbësorët.

“Në zemër dhe lutje kam viktimat e sotme të Neë York dhe të dashurit e tyre.Kam shumë miq amerikanë dhe shqiptarë atje. Shpresoj të jenë mirë”, ka shtuar Thaçi në profilin e vet në “Twitter”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Udhëheqja e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare…