THIRRJA HISTORIKE E ALI AHMETIT UÇK NË ZEMËR TË SHKUPIT

25 prill 2024 | 10:19

në vend të urimit për fitorën e Frontit Europian

Ismet Sylejmani

ALI AHMETIT – THEMELUESIT TË USHTRISË ÇLIRIMTARE TË KOSOVËS, I USHTRISË ÇLIRIMTARE PËR PRESHEVË, MEDVEGJË DHE BUJANOC DHE I USHTRISË ÇLIRIMTARE KOMBËTARE, i ka hije thirrja historike, në cilësinë e Udhëheqësit të madh të popullit shqiptar, për UÇK-në në zemër të Shkupit!

Ajo thirrje në Sheshin Maqedonia, nën hijen e statujës gjigante të Aleksandrit të Madh, do të mbahet mend gjatë, dhe ishte jehona më goditëse, që është dëgjuar ndonjëherë në planetin gjithëshqiptar!

Prishtinë, 24 Prill 2024!

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Departamenti Amerikan i Shtetit ka konfirmuar se Shtetet e Bashkuara…