Trumpi anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

11 janar 10:51

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar.

Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane do të përfundojë deri më 22 janar, kohë kjo kur mbahet Forumi.

Presidenti Trump dhe demokratët janë në mosmarrëveshje të thellë sa i përket ndërtimit të murit me Meksikën.

“Për shkak të papajtueshmërisë së demokratëve për sigurinë e kufirit dhe rëndësisë së madhe të sigurisë për kombin, unë me respekt po e anulojë udhëtimin shumë të rëndësishëm në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës” ka shkruar Trump në llogarinë e vet në “Twitter”. /Rel/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Oqeanet po ngrohen më shpejt sesa është vlerësuar më parë…