Turqia do të vazhdojë të jetë përkrahëse e Kosovës

16 maj 12:28

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Bejtush Gashi, ka pritur në takim ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilim Kiliç, me të cilën ka diskutuar për aktivitetet e kësaj ministrie.

Ministri Gashi ka falënderuar Turqinë për përkrahjen e vazhdueshme që është duke dhënë ë avancimin e mëtejmë të institucioneve të Kosovës, veçanërisht institucioneve të sigurisë.

Ndërsa ambasadorja turke, Kivilim Kiliç, ka theksuar se Turqia do të vazhdojë dhe më tej të jetë përkrahëse e Republikës së Kosovës.

Po ashtu në këtë takim është diskutuar rreth përkrahjes së shtetit të Turqisë që vazhdimisht është duke i dhënë Policisë së Kosovës në ngritjen e kapaciteteve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pep Guardiola është shpallur trajneri i vitit në Premier Ligë…