“Twitter” mbyll përkohësisht zyrat e kompanisë

18 nëntor 10:10

Platforma “Twitter” ka njoftuar punëtorët se ka mbyllur përkohësisht zyrat e kompanisë.

Në një mesazh që ka parë transmetuesi britanik “BBC”, punëtorëve u është thënë se zyrat do të hapen sërish më 21 nëntor.

Arsyeja e një vendimi të tillë nuk është bërë me dije.

Ky njoftim vjen pas raportimeve se një numër i madh i punëtorëve kanë dhënë dorëheqje, pasi pronari i ri, Elon Musk, u ka kërkuar të nënshkruajnë se janë të gatshëm të punojnë “me orar të gjatë dhe intensitet të madh”, ose që të largohen nga kompania.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar për situatën në vend, pas…