Tyson – Roy Jones Jr, mbyllet pa fitues

29 nëntor 09:48

Ka përfunduar me barazim meçi i shumëpërfolur i veteranëve të boksit, Mike Tyson dhe Roy Jones Jr.

Meçi u zhvillua në Staples Center, Los Angeles, California pa praninë e shikueseve. Pati shumë polemika dhe spekulimeve sa i përket rregullave të vendosura nga përfaqësuesit e boksierëve.

Statistikat e goditjeve tregojnë se Tyson goditi Jones, 67-37. 35-4  në goditjet e trupit por Jones pati 43

goditje më shumë gjithsej.

Iron Mike në aspektin e goditjeve trupore qëndroi para Jones në shtatë raunde dhe një raund përfundoi në barazim.

Gjithashtu shmangej nga goditjet pati më shumë Tyson. Tyson është 54 vjeçar, ndërsa Jones 51 vjeçar, statistikat e meçit i gjeni më poshtë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka thënë se zgjerimi i…