U16-shat e Kosovës përballen me Poloninë

09 gusht 14:50

Basketbollistët e Kosovës U16 sot do të kenë ndeshjen e dytë në Kampionatin Evropian, Divizioni B, që po mbahet në Podgoricë.

“Dardanët” e rinj do të ndeshen me Poloninë nga ora 18:15. Ky është takimi i dytë për Kosovën, pas humbjes nga Hungaria.

Pjesë e këtij grupi janë edhe Suedia, Norvegjia dhe Bullgaria. Synimet e Kosovës janë të fitojnë përvojë dhe të bëjnë paraqitje sa më të mira.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, ka…