Rexhep Selimi feston sot ditëlindjen, urimi i parë vjen nga vëllau i tij

15 mars 2024 | 01:45

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi, sot feston ditëlindjen.

Ai u arrestua me 5 nëntor të vitit 2020, për tu vendosur pastaj përballë Gjykatës Speciale në Hagë.

Selimi, bashkë me ish-luftëtarët e UÇK-së, përshirë Hashim Thaçin, Kadri Veselin e Jakup Krasniqin, kanë hyrë tashmë në vitin e katërt të masës së paraburgimit në Hagë.

Në ditën e tij të lindjes, Selimin e ka uruar vëllau i tij, Ramadan Selimi.

Postimi i poltë:

“Urime datëlindja vëlla Rexhë!
Të urojë shëndet, jetë të gjatë dhe k’thim sa më parë në familje!
Çdo ditë e më tepër po e ndimë mungesën tënde, por kam besim se drejtësia do të triumfoj dhe të ktheheni në Kosovë bashk me shokët tuaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në një familje…