Ukraina rrëzon dronë dhe raketa ruse derisa sulmet vazhdojnë

02 qershor 21:17

Mbrojtja ajrore e Ukrainës ka rrëzuar më shumë se 30 raketa dhe dronë rusë në ditën e gjashtë me sulme të Moskës ndaj Kievit.

“Sonte, armiku përdori 15 raketa dhe 18 dronë iranianë Shahed – të gjithë u shkatërruan nga mbrojtësit tanë”, pohoi ushtria ukrainase në një deklaratë të lëshuar përmes Facebook, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Një burrë 68-vjeçar dhe një fëmijë 11-vjeçar u plagosën në sulm, me shtëpi private, ndërtesa dhe makina që pësuan dëme nga rënia e mbeturinave, sipas Zyrës së Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë që…