Unitedi mendon ta shes Pogban

09 mars 15:01

Skuadra e Manchester United po përgatitet ta shes gjatë verës transferimin rekord të klubit, Paul Pogban.

Mesfushori francez u transferua gjatë verës së vitit 2016 nga Juventusi për një shifër totale rreth 125 milionë euro. Por, ai ka dështuar t’i plotësoj pritshmëritë e tij dhe nga një idhull mendohet se është kthyer në një të padëshiruar te Unitedi.

Sipas mediumit të njohur britanik “The Independent”, drejtuesit e “Djajve të Kuq” janë përgatitur ta shesin Pogban gjatë verës, pasi edhe trajneri Jose Mourinho nuk është shumë i kënaqur me mesfushorin francez.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Maja Kocijançiq, zëdhënëse për Politikat e Jashtme të BE-së dhe…