Unitedi në garë për Verratin

21 gusht 2023 | 13:59

Manchester United është interesuar për mesfushorin italian të PSG-së, Marco Verrati.

Sipas “L’Equipe”, Verrati ka rënë në radarët e klubit anglez pasi bën më pjesë në ekipin e drejtuar nga Luis Enrique.

Drejtuesit e Manchester United po bëjnë vlerësimin për një ofertë të mundshme për mesfushorin, pasi për ta pista Sofyan Amrabat është e mbyllur. Për Verratin interes ka pasur edhe nga Al Ahli dhe Bayern Munchen.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tyson Fury, kampion bote i kategorisë WBC, shpreson se dueli…