Uruguai në minutat e fundit triumfon ndaj Egjiptit të Salahut

15 qershor 2018 | 16:05

Uruguai ka shënuar fitore në grupin B të botërorit që po zhvillohet në shtetin rus.
Uruguaianët kanë triumfuar në stadiumin Central të Yekaterinburg me rezultat minimal 1-0.
Megjithëse dominuan në 45 minutshin e parë, amerikano-latinët nuk arritën të tundin rrjetën e egjiptianëve, ku mungoi ylli i skuadrës Mohamed Salah.
Edin Cavani kishte një rast të mirë për ta kaluar në epërsi kombëtaren e vetë në 23 minutë, por nuk u tregua i saktë para portës së afrikanëve.
Një minutë më vonë rast pati edhe Luis Suarez që u tregua i ngathët para portës së “faraonëve”.

Në pjesën e dytë, sulmuesi i Barcelonës, Suarez dhe ai i Paris Saint-Germain, Cavani kishin secili nga dy mundësi të arta për të shënuar gol.
Në rastin e parë të Suarezit ndali këmba e portierit Elshenawy, i cili devijoi topin e goditur fuqishëm prej futbollistit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia spanjolle ka shkatërruar sot një rrjet që trafikonte shqiptarë…