Vajza 14-vjeçare bëhet nënë

29 shtator 08:38

Një vajzë 14-vjeçare nga Mitrovica është bërë nënë pasi ka sjellë në jetë fëmijën e saj në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK.

Gazeta Shneta ka mësuar nga burime brenda Klinikës së Gjinekologjisë se 14-vjeçarja ka lindur në javën e 35-të të shtatzënisë.

Foshnja e gjinisë femërore me peshë 2700 gram është sjellë në jetë nga ekipa kujdestare me lindje normale.

Vitin e kaluar sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës, në vendin tonë kanë lindur fëmijë katër nëna me moshë nën 14-vjeçare.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Luftimet kanë vazhduar gjatë natës midis Azerbajxhanit dhe Armeninsë në…