Vajza e vogël shndërrohet në gur

09 shkurt 13:24

Një vajzë e re po përballet me ‘ferrin e gjallë’ për shkak të një çrregullimi të rrallë që e bën lëkurën e saj të duket si gur.

Vajza shtatëvjeçare Rajeshwari, e cila jeton në shtetin indian të Chhattisgarh, vuan nga sëmundje e pashërueshme e quajtur ikitozë, e cila bën që lëkura e saj të bëhet me luspa.

Ato kanë mbuluar krahët, këmbët dhe pjesën më të madhe të shpinës, duke ia bërë më të vështirë ecjen apo edhe uljen.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Metodologjia e re për anëtarësim në Bashkimin Evropian, nga shoqëria…