Vazhdon gjykimi në Hagë ndaj ish-krerëve të UÇK-së

28 shkurt 2024 | 09:39

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Seanca gjyqësore pritet të fillojë në ora 09:00.

Ndryshe dëshmitari i mbrojtur W02749 këtë javë filloi të dëshmojë në gjykimin Thaçi dhe të tjerët.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Njësiti i Hetimeve Rajonale të Gjilanit, në vazhdën e hetimit…