Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër koronavirusit

24 mars 13:50

Komuna e Gjilanit ka bërë me dije se është duke vazhduar mbështetja e madhe e bizneseve gjilanase ndaj institucioneve komunale, në përballimin e situatës kundër virusit Covid-19.

Gjatë ditës, nënkryetari i Gjilanit, Arbër Ismajli, ka pranuar donacion nga Artan Sermaxhaj përkatësisht “Lanikas Group SH.P.K”, prej 480 sapunë higjienik, të cilët do të shërbejnë për rritjen dhe sigurimin e higjienës.

“E falënderoj përzemërsisht Artanin dhe të gjitha kompanitë për mbështetjen e madhe në funksion të sigurimit të higjienës, e cila është ndër faktorët kryesor për luftimin e pandemisë Covid-19. Zoti ua shtoftë begatinë familjare e biznesore”, ka deklaruar nënkryetari Arbër Ismajli.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Atalanta ishte duke bërë një sezon fantastik në Itali dhe…