Vdes ish-komandanti i UÇK-së

16 janar 09:59

Ka vdekur veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, Shefqet Paçarizi.
Lajmin e ka bërë të ditur komuna e Malishevës përmes një postimi në “Facebook”.

Njoftimi i plotë:

Dega e OVL të UÇK në Malishevë, njofton se ka vdekur veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, Shefqet Paçarizi.
Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta të Shefqet Paçarizi
Ish-komandant i Batalionit te dytë Brigada 122 Imer Krasniqi varrimi bahet sot me dt. 16.01.2021 në ora 15:00 ne varrezat e veteranëve ne F.sh Dragobil
Ngushëllime familjes dhe Shokëve!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dialogu Kosovë-Serbi është përcjell ndër vite me ngecje. Përderisa stagnim…