Vdes vëllai i Myftiut Tërnava

08 shkurt 08:23

Haxhi Imer Tërnava, vëllai i myftiut të Kosovës, Naim Tërnava ka ndërruar jetë mbrëmë në mesnatë.

Këtë e ka bërë të ditur vajza e myftiut Tërnava, Refiqja, përmes një postimi në llogarinë e saj në “Facebook”, sipas së cilës, varrimi bëhet sot në orën 15:00.

“Eselamu Alejkum: Te nderuar vëllezër e motra. Ju lajmërojmë të gjithëve se mbrëmë në mesnatë ndërroj jetë vëllai i Muftiut të Kosovës Haxhi Imer Tërnava Allahu e mëshiroftë dhe e shpërbleftë me Xhennet. Varrimi bëhet pas faljes së namazit të Ikindis në orën 15:00 në fshatin e lindjes në Lismir”, ka shkruar ajo.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka bërë me dije se…